Lista ofert jest pusta
Gdańsk jest jedyny w świecie. Długo można by szukać drugiego miasta z tak wspaniałą, burzliwą i pełną ważnych wydarzeń historią. W ponad tysiącletnich dziejach miasta, Gdańsk przeżywał zarówno okresy wspaniałego rozkwitu, jak i czasy zastoju. W XX wieku dwa gdańskie wydarzenia zapisały się na zawsze w historii Polski i Europy: wybuch II wojny światowej i upadek systemu komunistycznego – powstanie Solidarności.
Plaże
Gdańsk ma wiele plaż, które stara się utrzymywać w czystości. Za najpiękniejsze uznawane są te w Jelitkowie i na Stogach. Plaża te są szerokie, zadbane, posiadają zaplecze gastronomiczne a wodę w morzu cechują najwyższe parametry czystości. Mieszkając nawet w odległej części miasta dotrzeć można nad niemal samą wodę dzięki miejskiej komunikacji. Tuż przy plażach znajdują się jednocześnie parkingi samochodowe. Popularnością cieszy się również położona nieco dalej od centrum Wyspa Sobieszowska. Tutejszą plażę od miejskich zabudowań oddziela szeroki pas lasu. Można na niej znaleźć ciszę i spokój – to idealne miejsce dla osób chcących uciec od tłoku. Tu właśnie można znaleźć najpiękniejsze bursztyny.
Atrakcje
- Droga Królewska: Ulica Długa i Długi Targ - tu właśnie znajdują się najważniejsze zabytki gdańskie.
- Dwór Artusa – historyczne miejsce spotkań elity gdańskiej, Dom Uphagenów, Ratusz Głównego Miasta, Złota Kamienica, Ratusz Starego Mista, kościół św. Katarzyny, Mały i Wielki Krzyżackie Młyny oraz wiele innych cennych budowli zabytkowych.
- Fontanna Neptuna- rozpoznawalna wizytówka miasta
- Motława – odnoga Wisły oraz zabytkowy Żuraw – dźwig, którym dawniej rozładowywano statki. Można też odwiedzić dwie wyspy położone po drugiej stronie Motławy: Ołowiankę i Wyspę Spichrzów.
- Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP – największa ceglana świątynia w Europie
- Westerplatte – miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa
- Twierdza Wisłoujście oraz wiele innych fortyfikacji rozmieszczonych w różnych dzielnicach Gdańska. Dawny Gdańsk był miastem obronnym, opasanym potrójną linią umocnień murowanych, ziemnych i wodnych
- Rejsy statkami wycieczkowymi po Motławie, do Sopotu, Gdyni, Helu i Skandynawii
- Jarmark Dominikański – największa i najstarsza impreza kulturalno-handlowa w Polsce
- Centralne Muzeum Morskie – nawet osoby nie do końca zainteresowane tematyką morską znajdą tu tak wiele ciekawych i zaskakujących eksponatów, że z przyjemnością poświęcą kilka godzin na spacer po budynkach muzeum.
- Muzeum Narodowe – miejsce gdzie miłośnicy sztuki mogą spędzić długie godziny na oglądaniu bogatych zbiorów. Największym skarbem muzeum jest XVI wieczny tryptyk „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga
- Katedra oliwska ze słynnymi organami, gdzie co roku w lecie odbywa się tam Festiwal Muzyki Organowej
- Miejski Ogród Zoologiczny – największy i chyba najpiękniejszy w Polsce
- Plac Solidarności z wielkimi krzyżami pomnika Poległych Stoczniowców – warto też odwiedzić Muzeum Solidarności, aby zobaczyć na własne oczy słynne tablicę, na której strajkujący stoczniowcy w 1981 roku, zapisali swoje 21 postulatów.
- Kościół św. Brygidy – jedna z najsłynniejszych świątyń katolickich w Polsce.
- Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski
- Międzynarodowy Zlot Żeglarski Baltic Sail
- Maraton Solidarności