Noclegi nad morzem, kwatery, wakacje 2025
noclegi w cenie: 60-155 zł
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
Łazy
średnia ocena: 9,38/10
liczba opinii: 1
Zapraszamy na wczasy z dziećmi nad morzem. Ośrodek Rusałka położony jest w miejscowości Łazy k/Mielna, w otoczeniu sosnowych lasów 50 m od morza. Oferujemy noclegi w pokojach i studiach z łazienkami i TV. Oferujemy pakiety rodzinne z animacjami dla dzieci
noclegi w cenie: 50-50 zł
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
Jarosławiec
średnia ocena: 9,57/10
liczba opinii: 2
Oferujemy nocleg w komfortowym domku holenderskim, położonym na obrzeżach Jarosławca, 1.5 km do Aquapark, 15min. pieszo do szerokiej plaży (zejście nr 7). W pobliżu obiady domowe i sklepik, 1.5km do centrum Jarosławca (promenada, bary, dyskoteki)
noclegi w cenie: 40-200 zł
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
kategoria: Domki letniskowe
region: Wybrzeże Bałtyckie
Jarosławiec
Mam przyjemność zaproponować Państwu wypoczynek w oferowanych przeze mnie 2 pokojowych domkach drewnianych dla maksymalnie 4-5 osób.
noclegi w cenie: 50-150 zł
kategoria: Kwatery prywatne
region: Wybrzeże Bałtyckie
kategoria: Kwatery prywatne
region: Wybrzeże Bałtyckie
Dźwirzyno
Oferujemy pokoje(2-5 osobowe)z łazienkami, RTV, internet, lodówka, kuchenka, zestaw naczyń, sprzęt plażowy Domek letniskowy drewniany oraz przyczepy campingowe. Blisko wody( kanał łączący morze z jeziorem) 200m od morza i jeziora Resko.
Wczasy u Figo, Jarosławiec - Maria Hodurek pisze:
10,00/10
Domki holenderskie fajnie wyposażone, wyglądają jak domki dla lalek śliczne. Okolica cicha, spokojna, lasek i morze, cudownie !!!!. Przy domkach tarasy z wygodnymi leżakami, grill, basen dla każdego coś miłego. Gospodarze są bardzo mili, pomocni i w ogóle atmosfera sup...
Rusałka Ośrodek Wypoczynkowy, Łazy - Marek Nowakowski pisze:
9,38/10
W sierpniu spędziłem w Rusałce dwa tygodnie z żoną i trójką dzieciaczków (7, 5 i 2 latka). Wynajęliśmy pokój typu studio w pawilonie głównym, jeden z kilku, które były świeżo oddane do użytku i... byliśmy zachwyceni! Lokalizacja po prostu doskonała, plaża pod nosem, a z...
Wczasy u Figo, Jarosławiec - Roman pisze:
9,14/10
Bardzo fajne miejsce, cisza, spokój, kameralna atmosfera. Teren ogrodzony więc z dziećmi nie ma kłopotu. Super basen. Polecam każdemu kto chce wypocząć za rozsądne pieniądze.
Województwo zachodniopomorskie położone jest w północno-zachodniej części Polski. Graniczy z Niemcami, a przez Bałtyk z Danią i Szwecją. Największym atutem tego regionu jest lokalizacja nadmorska z urozmaiconą linia brzegową oraz polodowcowy krajobraz pojezierzy. Na obszarze województwa znajdują się dwa cenne przyrodniczo parki narodowe: Wolinski i Drawieński. Dodatkową atrakcją są uzdrowiska oraz bogata kultura regionu.
Szczecin to dawna siedziba książąt pomorskich, czego pamiątką jest Zamek wznoszący się na wzgórzu, na lewym brzegu Odry. Jako jedyne miasto w Polsce, a podobnie jak Paryż, zbudowany jest na planie gwiazdy. Do najważniejszych zabytków miasta należy pałac Pod Globusem, gdzie urodziła się i mieszkała caryca Rosji Katarzyna II, kamienica Loitzów, budynek Nowego Ratusza, Książnica Pomorska i gmach Akademii Medycznej. W Szczecinie zachowały się dwie bramy wjazdowe do dawnego miasta – Portowa oraz Królewska. Do cennych zabytków sakralnych należy Bazylika Archikatedralna p. w. św. Jakuba. Wyjątkowo interesującą atrakcją Szczecina jest jedyne w Polsce Eksperymentarium Eureka, gdzie zorganizowano wystawę interaktywnych doświadczeń. Jedyne w swoim rodzaju jest również kino Pionier - założone w 1909 roku najstarsze nieprzerwanie działające kino na świecie.
Świnoujście to jedna z najciekawszych polskich miejscowości nadbałtyckich. Jej atutami są: wyjątkowe położenie na kilkudziesięciu wyspach, walory uzdrowiskowe oraz liczne zabytki. Wśród wspomnianych wysp, do zamieszkanych należą Uznam, Wolin i Karsibór. Na wyspie Uznam zlokalizowana jest dzielnica nadmorska, a w związku z tym również obiekty turystyczno – uzdrowiskowe. Na części wolińskiej znajdują się główne punkty komunikacyjne, m. In. terminal promowy, który zapewnia regularne połączenie ze Szwecją i Danią. Na wyspie Karsibór ze względu na sprzyjające warunki naturalne rozwijają się: agroturystyka, wędkarstwo i ośrodki sportów wodnych, a przede wszystkim żeglarstwa i kajakarstwa. Z uwagi na stałą obecność 140 gatunków ptaków (w tym również rzadkich) utworzono tutaj ptasią ostoję noszącą nazwę Karsiborska Kępa. Do największych atrakcji turystycznych Świnoujścia związanych z historią i kulturą należą: dawny ratusz, w którym obecnie mieści się siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego, forty, kościoły: Chrystusa Króla, Matki Boskiej „Stella Maris” oraz Gotycki Kościół. Podczas wędrówek po wybrzeżu warto odwiedzić najwyższą nad Bałtykiem (68 m) latarnię morską wybudowaną w 1858 r. Świnoujście jest powszechnie znane z usług uzdrowiskowych. Jak każda tego typu miejscowość, posiada urokliwy Park Zdrojowy. Centrum uzdrowiska stanowi dobrze wyposażony Dom Sanatoryjny.
W Kołobrzegu można wypoczywać zarówno zimą, jak i latem. W chłodnym okresie jest on popularnym miejscem kąpieli Morsów oraz połowów dorszy na rybackich kutrach. W miesiącach letnich miasto proponuje wycieczki na Bornholm i inne liczne atrakcje wodne. Najbardziej zatłoczonym miejscem w Kołobrzegu jest port i plaża. Port zlokalizowany jest u ujścia rzeki Parsęty i jest równocześnie portem handlowym, pasażerskim, rybackim i jachtowym. Oprócz spacerów po plaży, warto też wybrać się na molo które ma długość 220 m i jest najdłuższym żelbetowym molem w Polsce. Charakterystyczna jest również latarnia morska, będąca wizytówką miasta. W samym mieście odwiedzić warto Galerię Sztuki Współczesnej w kołobrzeskim ratuszu, Muzeum Oręża Polskiego w zabytkowej kamienicy, oraz Bazylikę, w której odbywają się koncerty organowe. Ważnym zabytkiem jest kościół Św. Jana Chrzciciela – jedyny tutejszy datowany na okres średniowiecza i najstarszy obiekt ceglany architektury sakralnej na Pomorzu Środkowym. Do najciekawszych kołobrzeskich wydarzeń należą: Międzynarodowe Spotkania z Folklorem i Jarmark Solny. W ostatnich latach wśród młodzieży bardzo popularny jest również Surise – festiwal muzyki klubowej. Kołobrzeg posiada również status uzdrowiska, a do jego atutów należą: specyficzny mikroklimat, wydobywane tutaj cenne surowce lecznicze – borowina i solanka i kompleksowo wyposażona baza zabiegowa. W kołobrzeskim uzdrowisku leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych , krążenia i choroby stawów.
Trzęsacz to urokliwa miejscowość wypoczynkowa, która wyróżnia się malowniczym kilkunastometrowym klifem oraz interesującymi zabytkami. Na klifie wznoszą się ruiny średniowiecznego kościołka, którego mury w dużej części zostały zabrane przez morze. O intensywności i skuteczności działania morskich fal świadczy fakt, iż jeszcze 200 lat temu kościół od urwiska dzieliło 14 m. Innym interesującym obiektem miasteczka jest park dworski z XVIII w. Będąc w Trzęsaczu nie można pominąć pełnej wrażeń przejażdżki starą kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres". Wielbiciele muzyki gitarowej powinni odwiedzić Trzęsacz w czerwcu, kiedy odbywa się popularny koncert gitarzystów.
Wyspa Wolin w przeszłości stanowiła niezwykle ważne i pod wieloma względami strategiczne dla Wikingów miasto – państwo Jomsborg. Dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych polskiego wybrzeża jako jedna z dwóch polskich, morskich wysp oraz obszar unikalny przyrodniczo, kulturalnie i historycznie. W miasteczku Wolin każdego roku obywają się Festiwale Wikingów. Do najciekawszych miejsc i zabytków należy Rynek z muzeum regionalnym prezentującym wystawę "Śladami wczesnośredniowiecznego Wolina - Winety – Jomsborga", neogotycki ratusz i kościół św. Mikołaja, miejskie mury obronne z XIV - XV wieku oraz rezerwat archeologiczny z kurhanowym cmentarzyskiem.
Najważniejszą miejscowością na Wyspie Wolin są Międzyzdroje. Niewątpliwą chlubą tego miasta jest promenada o długości ponad 2 km oraz molo. Pozostałe atrakcje miasta to amfiteatr z muszlą koncertową oraz Dom Kultury w którym mieści się Muzeum Figur Woskowych. W Międzyzdrojach w latach 1996 - 2005 roku odbywał się Festiwal Gwiazd, po którym pamiątką jest Promenada Gwiazd z odciskami dłoni sławnych osobistości.
Godny uwagi jest również Kamień Pomorski – uzdrowisko oraz jedno z najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Warto zobaczyć tutaj romańsko - gotycką konkatedrę św. Jana Chrzciciela z organami na których odbywają się koncerty podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Do innych ważnych zabytków należy jedyny zachowany w Polsce przykatedralny wirydarz z XIII w., późnogotycki Pałac Biskupi, ratusz z przełomu XV i XVI w. oraz fragmenty średniowiecznych murów obronnych z Bramą Wolińską i Basztą Piastowską.
O Połczynie Zdrój mówi się, iż jest to „kurort z duszą”, ponieważ miejscowość ma dobrze zachowany średniowieczny układ ulic i charakteryzuje ją urzekający klimat retro, zarówno w architekturze, jak i w wystroju. Sercem połczyńskiej Starówki jest rynek, a główny deptak spacerowy będący częścią dawnego szlaku solnego łączącego Kołobrzeg z Wielkopolską, wiedzie obok Placu Wolności. Walorami Połczyna są: wyjątkowy mikroklimat oraz tutejsze złoża borowiny i solanki. Najbardziej urokliwym zakątkiem miasteczka jest Park Zdrojowy zajmujący powierzchnię około 80 ha i wyróżniający się kolekcją rzadkich i okazałych roślin.
Niechorze szczyci się najpiękniejszą latarnią morską na polskim wybrzeżu. Obiekt uznano za zabytek kultury narodowej. Światło które latarnia wysyła z wysokości 63 m n. p. m., dociera na odległość 40 km. Na szczyt latarni prowadzi 210 stopni, jednakże trud wspinaczki wynagradza zapierająca dech w piersiach panorama.
Trzebiatów znany jest z corocznego Święta Kaszy, podczas którego odbywają się liczne koncerty i zabawy.
W Rościnie znajduje się pierwsza w Europie i unikalna w skali światowej elektrownia wybudowana w 1936 r. przez Niemców.
We wsi Podwilcze warto zobaczyć niezwykle urokliwy, renesansowy pałac z XIX w. Dworek otoczony jest przez park, przywodzący na myśl zarośniętą knieję. Rosną tu dwusetletnie buki o wysokości sięgającej 35 m oraz oplecione przez bluszcz wiekowe jesiony o przeciętnej wysokości 32 m.
Darłowo to znana miejscowość letniskowa zwana perłą architektury Pomorza Środkowego. Niemal wszystkie tutejsze zabytki uniknęły zniszczeń podczas II wojny światowej. Do najcenniejszych z nich należy Zamek Książąt Pomorskich, gdzie urodził się i zmarł Eryk I – władca Dani, Szwecji i Norwegii w XIV w. Pas wybrzeża w rejonie Darłowa ochrzczono jako „polskie zagłębie wiatraków”. Największe obiekty znajdują się we wsiach Cisowo i Barzowice.
Największą atrakcją Pyrzyc są mury obronne z XIII – XVI w. o długości 2 km. W XIX w. zostały one zamienione na promenadę spacerową, a w dawnych fosach utworzono ogrody. Ciekawym miejscem jest również miejski park, gdzie stoi studzienka upamiętniająca źródło, skąd św. Otton czerpał wodę podczas chrztu mieszkańców w 1124 r.
W Świdwinie wznosi się wielokrotnie odbudowywany XIII-wieczny zamek. Warto wdrapać się na jego 35-metrową basztę, skąd roztacza się wspaniała panorama okolicznych terenów. Miejscowość warto odwiedzić w połowie czerwca, gdyż odbywa się tam wówczas „bitwa o krowę” pomiędzy ludem Świdwina i Białogardu. W maju natomiast, ma miejsce widowiskowy Ogólnopolski Turniej Rycerski.
Czaplinek położony jest między jeziorami Drawsko a Czaplino na obszarze Pojezierza Drawskiego. W tej kameralnej miejscowości letniskowej zachował się zabytkowy układ urbanistyczny. W lipcu w Czaplinku organizowany jest Międzynarodowy Zlot Miłośników Motocykli Harley-Davison, z ulicznymi paradami i pokazami motocykli.
Szczecinek znany jest z zawodów „Pływajta na czym chceta”. Konkurs polega na zbudowaniu własnej, fantazyjnej jednostki pływającej, która ma pokonać dystans 700 m. Imprezę uatrakcyjniają liczne koncerty i konkursy.
Borne Sulinowo wraz z otaczającymi terenami od 1933 r. stanowiło niemiecki poligon wojskowy. Po wojnie Rosjanie mieli tu najlepiej strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk Radzieckich. Pozostałościami po okresie wojennym i powojennym jest niemiecki Dom Oficera, ruiny willi Guderiana i willa gen. Dubynina. Ciekawość budzą także tajemnicze obiekty, takie jak silosy do przechowywana rakiet z głowicami atomowymi.
W okolicach Zbic znajdują się fortyfikacje będące elementem Wału Pomorskiego. Było tutaj 11 schronów, w tym trzy drewniano – ziemne. Warto również zobaczyć Skansen Bojowy u Armii Wojska Polskiego utworzony na przesmyku jezior Smolno i Zdbiczno.
Największą atrakcją Tuczna jest renesansowy zamek Wedelów, który uchodził za jedną z najsilniejszych warowni na terenie Pomorza Zachodniego. Obiekt uległ znacznym zniszczeniom podczas wysadzania okolicznych schronów, jednakże poddano go starannej rekonstrukcji.
Do najważniejszych walorów naturalnych Wolińskiego Parku Narodowego należą: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, lasy bukowe, wyjątkowa wyspiarska delta Świny oraz przybrzeżny pas wód Bałtyku. Najwyższym klifem jest tutaj góra Gosań osiągająca 93 m. Na szczególną uwagę zasługują również flora i fauna z rzadko spotykanymi gatunkami. Żyją tu między innymi foki szare, znajdujące się na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Występują tu także bieliki, wodniczki i sowa błotna. Atrakcją Wolińskiego P. N. są także ślady prastarego osadnictwa oraz budownictwa obronnego związanego w działaniami wojennymi. Warto również zobaczyć Jezioro Turkusowe, dawną kopalnię kredy oraz najniższą na całym wybrzeżu latarnię morską (15 m) zwaną „Kikut”. Ciekawej lekcji o walorach Parku z pewnością dostarczy Centrum Muzealno – Dydaktyczne.
Drugim najcenniejszym przyrodniczo obszarem jest Drawieński Park Narodowy. Jego kształt przypomina literę V. Jedno z ramion stanowi meandrująca rzeka Drawa. Cieszy się ona dużą popularnością wśród kajakarzy, ze względu na urozmaicony przebieg. Drugie ramię wypełniają liczne jeziora, przez które przepływa dopływ Drawy Płociczna. Nietypowy jest fakt, iż szlak wodny Drawy sklasyfikowany został jako górski szlak kajakowy. Warto wiedzieć, że można z niego korzystać poza okresem lęgowym licznych na terenie Parku ptaków. Płociczna charakteryzuje się dużą populacją bobrów, wydr i żółwi błotnych. Tutaj kajakarze nie mają wstępu, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby dotrzeć tam pieszo i podjąć próbę obserwacji tych interesujących zwierząt. Do najpiękniejszych jezior w Parku należą: Czarne, Marta, Płociowe i Piaseczno Duże. Są to zbiorniki charakteryzujące się szmaragdowym kolorem wody, dużą głębokością i przejrzystością dochodzącą do 7 m. Cennym elementem przyrody są również rozległe lasy bukowe z rzadkimi gatunkami roślin, m. in. z reliktem polodowcowym chamedafne północną. W małych, zarastających oczkach pokrytych kożuchem torfowców występują owadożerne rosiczki. Warto również zwrócić uwagę na kamienie leżące w Drawie, gdyż porastają je kolorowe glony z grupy krasnorostów. Ciekawym obiektem w Drawieńskim P. N. jest zabytkowa elektrownia wodna z przełomu XIX i XX w. oraz przepławiak, czyli specjalny kanał przepływowy dla ryb.
Jezioro Miedwie to piąte jezioro w Polsce pod względem wielkości. Ciekawostką jest fakt, iż 2/3 jego dna to kryptodepresja, a najgłębszy punkt (29,8 m p. p. m.) jest jednocześnie najniżej położonym punktem w kraju. Okolice jeziora to prawdziwy raj dla ornitologów, gdyż żyje tu wiele interesujących gatunków ptaków.
Krzywy Las to unikalny pomnik przyrody i pozostałość po okolicznym przemyśle meblarskim. Niezwykłe kształty drzew to efekt działalności człowieka, gdyż łukowaty kształt ich pni idealnie nadawał się na wygięcia fotelowych oparć.
Rezerwat Dolina Pięciu Jezior obejmuje długą i głęboką rynnę polodowcową, wypełnioną pięcioma jeziorami przez które przepływa Drawa. Strome zbocza doliny porośnięte są przez mieszany las z przewagą buka, gdzie występują chronione gatunki roślin, m. in. storczyki.
Rezerwat Bielinek chroni zespoły leśno – stepowe na stromych zboczach doliny Odry. Cennym walorem są zbiorowiska roślinności kserotermicznej z jedynym w Polsce naturalnym stanowiskiem dębu omszonego.
Świnoujście to jedna z najciekawszych polskich miejscowości nadbałtyckich. Jej atutami są: wyjątkowe położenie na kilkudziesięciu wyspach, walory uzdrowiskowe oraz liczne zabytki. Wśród wspomnianych wysp, do zamieszkanych należą Uznam, Wolin i Karsibór. Na wyspie Uznam zlokalizowana jest dzielnica nadmorska, a w związku z tym również obiekty turystyczno – uzdrowiskowe. Na części wolińskiej znajdują się główne punkty komunikacyjne, m. In. terminal promowy, który zapewnia regularne połączenie ze Szwecją i Danią. Na wyspie Karsibór ze względu na sprzyjające warunki naturalne rozwijają się: agroturystyka, wędkarstwo i ośrodki sportów wodnych, a przede wszystkim żeglarstwa i kajakarstwa. Z uwagi na stałą obecność 140 gatunków ptaków (w tym również rzadkich) utworzono tutaj ptasią ostoję noszącą nazwę Karsiborska Kępa. Do największych atrakcji turystycznych Świnoujścia związanych z historią i kulturą należą: dawny ratusz, w którym obecnie mieści się siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego, forty, kościoły: Chrystusa Króla, Matki Boskiej „Stella Maris” oraz Gotycki Kościół. Podczas wędrówek po wybrzeżu warto odwiedzić najwyższą nad Bałtykiem (68 m) latarnię morską wybudowaną w 1858 r. Świnoujście jest powszechnie znane z usług uzdrowiskowych. Jak każda tego typu miejscowość, posiada urokliwy Park Zdrojowy. Centrum uzdrowiska stanowi dobrze wyposażony Dom Sanatoryjny.
W Kołobrzegu można wypoczywać zarówno zimą, jak i latem. W chłodnym okresie jest on popularnym miejscem kąpieli Morsów oraz połowów dorszy na rybackich kutrach. W miesiącach letnich miasto proponuje wycieczki na Bornholm i inne liczne atrakcje wodne. Najbardziej zatłoczonym miejscem w Kołobrzegu jest port i plaża. Port zlokalizowany jest u ujścia rzeki Parsęty i jest równocześnie portem handlowym, pasażerskim, rybackim i jachtowym. Oprócz spacerów po plaży, warto też wybrać się na molo które ma długość 220 m i jest najdłuższym żelbetowym molem w Polsce. Charakterystyczna jest również latarnia morska, będąca wizytówką miasta. W samym mieście odwiedzić warto Galerię Sztuki Współczesnej w kołobrzeskim ratuszu, Muzeum Oręża Polskiego w zabytkowej kamienicy, oraz Bazylikę, w której odbywają się koncerty organowe. Ważnym zabytkiem jest kościół Św. Jana Chrzciciela – jedyny tutejszy datowany na okres średniowiecza i najstarszy obiekt ceglany architektury sakralnej na Pomorzu Środkowym. Do najciekawszych kołobrzeskich wydarzeń należą: Międzynarodowe Spotkania z Folklorem i Jarmark Solny. W ostatnich latach wśród młodzieży bardzo popularny jest również Surise – festiwal muzyki klubowej. Kołobrzeg posiada również status uzdrowiska, a do jego atutów należą: specyficzny mikroklimat, wydobywane tutaj cenne surowce lecznicze – borowina i solanka i kompleksowo wyposażona baza zabiegowa. W kołobrzeskim uzdrowisku leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych , krążenia i choroby stawów.
Trzęsacz to urokliwa miejscowość wypoczynkowa, która wyróżnia się malowniczym kilkunastometrowym klifem oraz interesującymi zabytkami. Na klifie wznoszą się ruiny średniowiecznego kościołka, którego mury w dużej części zostały zabrane przez morze. O intensywności i skuteczności działania morskich fal świadczy fakt, iż jeszcze 200 lat temu kościół od urwiska dzieliło 14 m. Innym interesującym obiektem miasteczka jest park dworski z XVIII w. Będąc w Trzęsaczu nie można pominąć pełnej wrażeń przejażdżki starą kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres". Wielbiciele muzyki gitarowej powinni odwiedzić Trzęsacz w czerwcu, kiedy odbywa się popularny koncert gitarzystów.
Wyspa Wolin w przeszłości stanowiła niezwykle ważne i pod wieloma względami strategiczne dla Wikingów miasto – państwo Jomsborg. Dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych polskiego wybrzeża jako jedna z dwóch polskich, morskich wysp oraz obszar unikalny przyrodniczo, kulturalnie i historycznie. W miasteczku Wolin każdego roku obywają się Festiwale Wikingów. Do najciekawszych miejsc i zabytków należy Rynek z muzeum regionalnym prezentującym wystawę "Śladami wczesnośredniowiecznego Wolina - Winety – Jomsborga", neogotycki ratusz i kościół św. Mikołaja, miejskie mury obronne z XIV - XV wieku oraz rezerwat archeologiczny z kurhanowym cmentarzyskiem.
Najważniejszą miejscowością na Wyspie Wolin są Międzyzdroje. Niewątpliwą chlubą tego miasta jest promenada o długości ponad 2 km oraz molo. Pozostałe atrakcje miasta to amfiteatr z muszlą koncertową oraz Dom Kultury w którym mieści się Muzeum Figur Woskowych. W Międzyzdrojach w latach 1996 - 2005 roku odbywał się Festiwal Gwiazd, po którym pamiątką jest Promenada Gwiazd z odciskami dłoni sławnych osobistości.
Godny uwagi jest również Kamień Pomorski – uzdrowisko oraz jedno z najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Warto zobaczyć tutaj romańsko - gotycką konkatedrę św. Jana Chrzciciela z organami na których odbywają się koncerty podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Do innych ważnych zabytków należy jedyny zachowany w Polsce przykatedralny wirydarz z XIII w., późnogotycki Pałac Biskupi, ratusz z przełomu XV i XVI w. oraz fragmenty średniowiecznych murów obronnych z Bramą Wolińską i Basztą Piastowską.
O Połczynie Zdrój mówi się, iż jest to „kurort z duszą”, ponieważ miejscowość ma dobrze zachowany średniowieczny układ ulic i charakteryzuje ją urzekający klimat retro, zarówno w architekturze, jak i w wystroju. Sercem połczyńskiej Starówki jest rynek, a główny deptak spacerowy będący częścią dawnego szlaku solnego łączącego Kołobrzeg z Wielkopolską, wiedzie obok Placu Wolności. Walorami Połczyna są: wyjątkowy mikroklimat oraz tutejsze złoża borowiny i solanki. Najbardziej urokliwym zakątkiem miasteczka jest Park Zdrojowy zajmujący powierzchnię około 80 ha i wyróżniający się kolekcją rzadkich i okazałych roślin.
Niechorze szczyci się najpiękniejszą latarnią morską na polskim wybrzeżu. Obiekt uznano za zabytek kultury narodowej. Światło które latarnia wysyła z wysokości 63 m n. p. m., dociera na odległość 40 km. Na szczyt latarni prowadzi 210 stopni, jednakże trud wspinaczki wynagradza zapierająca dech w piersiach panorama.
Trzebiatów znany jest z corocznego Święta Kaszy, podczas którego odbywają się liczne koncerty i zabawy.
W Rościnie znajduje się pierwsza w Europie i unikalna w skali światowej elektrownia wybudowana w 1936 r. przez Niemców.
We wsi Podwilcze warto zobaczyć niezwykle urokliwy, renesansowy pałac z XIX w. Dworek otoczony jest przez park, przywodzący na myśl zarośniętą knieję. Rosną tu dwusetletnie buki o wysokości sięgającej 35 m oraz oplecione przez bluszcz wiekowe jesiony o przeciętnej wysokości 32 m.
Darłowo to znana miejscowość letniskowa zwana perłą architektury Pomorza Środkowego. Niemal wszystkie tutejsze zabytki uniknęły zniszczeń podczas II wojny światowej. Do najcenniejszych z nich należy Zamek Książąt Pomorskich, gdzie urodził się i zmarł Eryk I – władca Dani, Szwecji i Norwegii w XIV w. Pas wybrzeża w rejonie Darłowa ochrzczono jako „polskie zagłębie wiatraków”. Największe obiekty znajdują się we wsiach Cisowo i Barzowice.
Największą atrakcją Pyrzyc są mury obronne z XIII – XVI w. o długości 2 km. W XIX w. zostały one zamienione na promenadę spacerową, a w dawnych fosach utworzono ogrody. Ciekawym miejscem jest również miejski park, gdzie stoi studzienka upamiętniająca źródło, skąd św. Otton czerpał wodę podczas chrztu mieszkańców w 1124 r.
W Świdwinie wznosi się wielokrotnie odbudowywany XIII-wieczny zamek. Warto wdrapać się na jego 35-metrową basztę, skąd roztacza się wspaniała panorama okolicznych terenów. Miejscowość warto odwiedzić w połowie czerwca, gdyż odbywa się tam wówczas „bitwa o krowę” pomiędzy ludem Świdwina i Białogardu. W maju natomiast, ma miejsce widowiskowy Ogólnopolski Turniej Rycerski.
Czaplinek położony jest między jeziorami Drawsko a Czaplino na obszarze Pojezierza Drawskiego. W tej kameralnej miejscowości letniskowej zachował się zabytkowy układ urbanistyczny. W lipcu w Czaplinku organizowany jest Międzynarodowy Zlot Miłośników Motocykli Harley-Davison, z ulicznymi paradami i pokazami motocykli.
Szczecinek znany jest z zawodów „Pływajta na czym chceta”. Konkurs polega na zbudowaniu własnej, fantazyjnej jednostki pływającej, która ma pokonać dystans 700 m. Imprezę uatrakcyjniają liczne koncerty i konkursy.
Borne Sulinowo wraz z otaczającymi terenami od 1933 r. stanowiło niemiecki poligon wojskowy. Po wojnie Rosjanie mieli tu najlepiej strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk Radzieckich. Pozostałościami po okresie wojennym i powojennym jest niemiecki Dom Oficera, ruiny willi Guderiana i willa gen. Dubynina. Ciekawość budzą także tajemnicze obiekty, takie jak silosy do przechowywana rakiet z głowicami atomowymi.
W okolicach Zbic znajdują się fortyfikacje będące elementem Wału Pomorskiego. Było tutaj 11 schronów, w tym trzy drewniano – ziemne. Warto również zobaczyć Skansen Bojowy u Armii Wojska Polskiego utworzony na przesmyku jezior Smolno i Zdbiczno.
Największą atrakcją Tuczna jest renesansowy zamek Wedelów, który uchodził za jedną z najsilniejszych warowni na terenie Pomorza Zachodniego. Obiekt uległ znacznym zniszczeniom podczas wysadzania okolicznych schronów, jednakże poddano go starannej rekonstrukcji.
Do najważniejszych walorów naturalnych Wolińskiego Parku Narodowego należą: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, lasy bukowe, wyjątkowa wyspiarska delta Świny oraz przybrzeżny pas wód Bałtyku. Najwyższym klifem jest tutaj góra Gosań osiągająca 93 m. Na szczególną uwagę zasługują również flora i fauna z rzadko spotykanymi gatunkami. Żyją tu między innymi foki szare, znajdujące się na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Występują tu także bieliki, wodniczki i sowa błotna. Atrakcją Wolińskiego P. N. są także ślady prastarego osadnictwa oraz budownictwa obronnego związanego w działaniami wojennymi. Warto również zobaczyć Jezioro Turkusowe, dawną kopalnię kredy oraz najniższą na całym wybrzeżu latarnię morską (15 m) zwaną „Kikut”. Ciekawej lekcji o walorach Parku z pewnością dostarczy Centrum Muzealno – Dydaktyczne.
Drugim najcenniejszym przyrodniczo obszarem jest Drawieński Park Narodowy. Jego kształt przypomina literę V. Jedno z ramion stanowi meandrująca rzeka Drawa. Cieszy się ona dużą popularnością wśród kajakarzy, ze względu na urozmaicony przebieg. Drugie ramię wypełniają liczne jeziora, przez które przepływa dopływ Drawy Płociczna. Nietypowy jest fakt, iż szlak wodny Drawy sklasyfikowany został jako górski szlak kajakowy. Warto wiedzieć, że można z niego korzystać poza okresem lęgowym licznych na terenie Parku ptaków. Płociczna charakteryzuje się dużą populacją bobrów, wydr i żółwi błotnych. Tutaj kajakarze nie mają wstępu, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby dotrzeć tam pieszo i podjąć próbę obserwacji tych interesujących zwierząt. Do najpiękniejszych jezior w Parku należą: Czarne, Marta, Płociowe i Piaseczno Duże. Są to zbiorniki charakteryzujące się szmaragdowym kolorem wody, dużą głębokością i przejrzystością dochodzącą do 7 m. Cennym elementem przyrody są również rozległe lasy bukowe z rzadkimi gatunkami roślin, m. in. z reliktem polodowcowym chamedafne północną. W małych, zarastających oczkach pokrytych kożuchem torfowców występują owadożerne rosiczki. Warto również zwrócić uwagę na kamienie leżące w Drawie, gdyż porastają je kolorowe glony z grupy krasnorostów. Ciekawym obiektem w Drawieńskim P. N. jest zabytkowa elektrownia wodna z przełomu XIX i XX w. oraz przepławiak, czyli specjalny kanał przepływowy dla ryb.
Jezioro Miedwie to piąte jezioro w Polsce pod względem wielkości. Ciekawostką jest fakt, iż 2/3 jego dna to kryptodepresja, a najgłębszy punkt (29,8 m p. p. m.) jest jednocześnie najniżej położonym punktem w kraju. Okolice jeziora to prawdziwy raj dla ornitologów, gdyż żyje tu wiele interesujących gatunków ptaków.
Krzywy Las to unikalny pomnik przyrody i pozostałość po okolicznym przemyśle meblarskim. Niezwykłe kształty drzew to efekt działalności człowieka, gdyż łukowaty kształt ich pni idealnie nadawał się na wygięcia fotelowych oparć.
Rezerwat Dolina Pięciu Jezior obejmuje długą i głęboką rynnę polodowcową, wypełnioną pięcioma jeziorami przez które przepływa Drawa. Strome zbocza doliny porośnięte są przez mieszany las z przewagą buka, gdzie występują chronione gatunki roślin, m. in. storczyki.
Rezerwat Bielinek chroni zespoły leśno – stepowe na stromych zboczach doliny Odry. Cennym walorem są zbiorowiska roślinności kserotermicznej z jedynym w Polsce naturalnym stanowiskiem dębu omszonego.